6 מצבים נוספים בהם כדורי כורכום מנצחים תרופות קונבנציונליות

בכתבה הקודמת סקרנו שישה מצבים בריאותיים בהם הוכח כי הטיפול בכורכומין (החומר הפעיל בצמח הכורכום) מביא לתוצאות טובות יותר מטיפול בתרופות קונבנציונליות. בכתבה הזו, נמשיך את סקירת יתרונותיו של הצמח הנפלא, שהוכח כיעיל יותר גם בטיפול במצבים הבריאותיים הבאים. את כמות הכורכום הדרושה ניתן לקבל עלי ידי נטילת כדורי כורכום, תמצית כורכום או טבליות כורכום.

הנה 6 מצבים נוספים בהם כורכום יכול לנצח תרופות קונבציונליות:

1. אנטי-דלקתיות

ללא ויכוח, ההיבט החזק ביותר של הכורכום הוא היכולת שלו לשלוט בדלקות. במחקר שנעשה הוכח כי אספירין ואיבופרופן הם הרכיבים הכי פחות יעילים לטיפול בדלקות, בעוד שכורכום נמצא בין הרכיבים היעילים ביותר. שליטה בדלקות היא סופר חשובה לכלל בני האדם שכן הדלקות הן אלו שמסכנות אותנו ועשויות לגרום לנו לחלות בכמעט כל מחלה הידועה כיום לאדם. מחלות כמו סרטן, קוליטיס כיבית, דלקת פרקים, כולסטרול גבוה וכאב כרוני יכולות להיות תוצאה של דלקת. ההשפעות האנטי דלקתיות של הכורכום נחקרו גם כטיפול אפשרי למחלת האלצהיימר.

2. טיפול בדלקת פרקים

מכיוון שהכורכומין ידוע במאפייניו האנטי-דלקתיים ויכולותיו להפחית כאבים חזקים, נערך מחקר על 45 מטופלים עם דלקת מפרקים שגרונית בו הושוו יתרונות הכורכום מול תרופת דלקת הפרקים של דיקלופנק, שמעמידה אנשים בסיכון לבעיות עורקים ולמחלת לב. המחקר הוכיח שאכן הכורכומין היה יעיל יותר בטיפול וללא תופעות לוואי.

3. טיפול בחולי סוכרת

אין טיפול טבעי טוב יותר מאשר הוספת כורכום (אפשר לעשות זאת עם כדורי כורכום או תמצית כורכום) לתזונה, על מנת להוריד את רמת הסוכר בדם ולהפוך את עמידות האינסולין.

4. טיפולים גסטרואינטסטינליים

לעתים קרובות, אנשים עם בעיות עיכול ובטן מפתחים סובלנות להתערבויות רפואיות כי פלורת הקיבה כבר נפגעה והתרופות עשויות לקרוע את רירית הבטן. ניתוח מעמיק של כל המחקרים המעריכים את יכולתו של הכורכום לטפל במחלות מעי דלקתיות (IBS, מחלת קרוהן ודלקת המעי הגס), מצא שחולים רבים הצליחו להפסיק את הטיפול בסטרואידים כיוון שמצבם השתפר בצורה דרמטית על ידי נטילת כורכום!

5. כולסטרול

אחת הסיבות לכך שמחלות לב הפכו לשכיחות כל כך, היא שאנשים מפתחים טרום סוכרת (רמות גבוהות של סוכר בדם) בקצב מדאיג. בתורם, חולי סכרת וכאלו שאינם חולי סכרת כאחד, סובלים מסיבוך נפוץ שנקרא מתח חמצוני, אשר פוגע בחלק הפנימי של כלי הדם. בקבות נזק זה לעורקים, הכולסטרול מתחיל לתקן את האזורים הפגומים, מה שמוביל לרמות גבוהות של כולסטרול LDL. התרופות המסורתיות שניתנות לטיפול בכולסטרול גבוה ידועות בכך שהן פוגעות בכליות ובכבד וגורמות לתופעות לוואי קטלניות. למרבה המזל, הרופאים הופכים מודעים יותר ויותר לתופעות הלוואי המסוכנות של התרופות ורושמים חלופות טבעיות כמו כורכומין ושמן דגים במקום.

6. סטרואידים

לבסוף, נבחן כיצד היתרונות בטיפול בכורכום עוזרים יותר מהטיפול בסטרואידים במצבים בריאותיים גון: סַפַּחַת, זָאֶבֶת, דלקת מפרקים שגרונית, סקלרודרמה וכאב כרוני, על ידי סקירה של חלק מתופעות הלוואי להם אחראים הסטרודאים: אקנה, אסתמה, סרטן, קטרקט, סוכרת, גלאוקומה, לחץ דם גבוה, תיאבון מוגבר, קלקול קיבה, נדודי שינה, בעיות בכליות ובלוטת התריס, הפרעות במצב הרוח (כולל תוקפנות, עצבנות ותנודות במצב הרוח המחקות הפרעה דו-קוטבית), חולשת שרירים, בחילה, טכיקרדיה (פעימות לב מהירות), עור דליל (המוביל לחבורות) ועוד.

בסופו של דבר, כאשר לוקחים בחשבון את הסיבוכים הקטלניים שעלולים להיגרם לגוף בעקבות שימוש בתרופות אלו, ניתן לראות בבירור איך הטיפול בכורכום טוב יותר מרוב התרופות. אם גם אתם סובלים מאחת ממחלות אלו, כדאי לכם לשקול את הגישה הטבעית, אך גם עבור אלו שאינם סובלים מהן, מומלץ לקחת כדורי כורכום כאמצעי מניעה, כמובן לאחר התייעצות עם רופא. לכתבה הראשונה בנושא היכנסו לאתר פיוריטן ישראל ובקרו בקטלוג המוצרים לעוד צמחי מרפא כמו גרסיניה קמבוג'יה, ויטמינים כמו ויטמין D ותוספי תזונה נוספים כמו Q10.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל