תוספי תזונה לספורטאים - האם יותר מדי ספורט עלול להזיק?

צריכה של תוספי תזונה לספורטאים היא דרך להשלים מרכיבי תזונה חיוניים לגוף, במיוחד אצל אנשים שעוסקים בפעילות גופנית באופן קבוע. המפרקים הם איברים רגישים במיוחד במאמץ פיזי – הם מחברים בין העצמות, מקטינים את החיכוך ומאפשרים את יכולת התנועה הגמישה. מפרק הברך למשל, מחבר בין עצמות השוק ועצמות הירך ונושא את רוב משקל הגוף. חלק ממפרקים הראשיים (מפרקי הברך והאגן) בנויים בצורת קופסה ומפרקים אחרים בנויים בצורה כדורית (מפרק הירך והכתף). המבנה העגול מאפשר להם להתמודד עם העומס היום יומי הרב המופעל עליהם. בתוך המפרק קיים נוזל סינובילי שתפקידו להגן על הסחוס ועל החיכוך התקין. האם פעילות ספורטיבית מרובה יכולה לפגוע במפרקים ולייצר יותר נזק מתועלת? אנו בפיוריטן פרייד - תוספי תזונה לספורטאים, נענה על דילמה סבוכה זו. 

אימוני ספורט

הקפדה על אימונים ספורטיביים באופן רציף קריטית לבריאות הגוף, בין אם מדובר בחיזוק השרירים, סיבולת לב ריאה, חילוף חומרים וכדומה. הטענה העיקרית שעולה לטובת הספורט, היא כי חיזוק השרירים, בכתפיים, ברגליים בבטן ובירכיים, מקטין את הסבירות להתפתחות של דלקות מפרקים. השריר למעשה "מחזיק" בצורה טובה יותר את המפרקים ומקל על העומס שמופעל עליהם. נטילת מולטי ויטמין לספורטאים או תוספים לספורטאים נפוצה מאוד בקרב אנשים שעושים פעילות ספורטיבית באופן קבוע משום שבטווח הארוך היא עלולה לגרום לבעיות בתפקוד המפרקים:

מולטי ויטמין לספורטאים

מולטי ויטמין לספורטאים משמש כטיפול מונע לבעיות שעלולות להיווצר בגלל הספורט – אימונים גופניים רציפים גורמים לשחיקה מתמדת של המפרקים בגלל שתי סיבות עיקריות: ביצוע של פעולות בצורה לא נכונה ויצירה של עומס מוגבר על מערכות הגוף. הסוד הוא למצוא את האיזון הנכון. לא חייבים להגיע למצב קיצון, לדוגמא, אנשים שלא עושים כושר בגלל ישמרו על מפרקים בריאים אך הצטברות של משקל עודף ביחד עם שרירים חלשים יצרו בסופו של דבר פגיעה דומה. לעומתם, אנשים שעושים פעילות ספורטיבית בצורה אינטנסיבית, יחזקו את השרירים ויקלו על פעילות המפרקים, אך אם הם יעשו זאת בצורה מוגזמת, תיגרם פגיעה בלתי הפיכה. מומלץ לאזן את הפעילות הגופנית עם תזונה שמכילה את כל רכיבי המזון הדרושים לגוף. במידה והת]ריט אינו מאוזן, יש ליטול תוספים לספורטאים כמו אומגה 3 לספורטאים, ויטמין C, ויטמין D וכדומה.

פיוריטנ'ס פרייד הוא המותג המוביל בעולם לויטמינים ותוספי תזונה. באתר פיוריטן תוכלו למצוא תוספים לספורטאים: מולטי ויטמין לספורטאים , אומגה 3 לספורטאים ומגוון מוצרי תזונה משלימים כמו פוספטידיל סרין, Q10 וכדומה.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל