התוסף הטבעי שמסייע לירידה במשקל

באורח החיים המערבי של היום, בעולם בו המזון שלנו לא באמת מזין אותנו כפי שהוא אמור לעשות אלא להיפך, משקל יתר היא תופעה מדאיגה מאוד. לפי דו"ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה של 2018 כמחצית מהאוכלוסייה, לא יותר ולא פחות, סובלת מעודף משקל ועודף משקל כידוע עלול להוביל לתופעות כרוניות החל מסוכרת, לחץ דם, עודף שומנים בדם - מה שנקרא טריגליצרידים גבוהים, כולסטרול גבוה, מחלות לב ועד לסרטן. השאלה המתבקשת היא איך בעידן הנוכחי, עידן שכל כולו טכנולוגי, עידן שמוצף באלפי דיאטות ברשת הזמינות כמעט לכל אדם, עדיין התופעה הזו קיימת? ובמילים אחרות איפה כל הדיאטות נכשלות?!

ככל הנראה עוד לא הצליחו לפצח את הנוסחה המושלמת, או אם תרצו הנוסחה המנצחת לדיאטה שעובדת באמת ומחזיקה לאורך זמן.

האם זה אומר שהרמנו ידיים בכל הקשור לדיאטות ולנצח נעמוד מתוסכלים מול הראי? בהחלט לא! זה בדיוק הזמן לקחת את עצמכם בשתי ידיים ולהכיר היישר מאינדונזיה הרחוקה את הפרי הטרופי שמזכיר בצורתו החיצונית דלעת קטנטנה והוכח מחקרית כמפחית שומן, מדכא תיאבון, מדכא את ה"קרייבינג" למתוק, מאזן רמות סוכר בדם ומוריד את רמת הכולסטרול הרע - DLD  וכשקליפתו של הפרי עוברת תהליך ייבוש ועיבוד ונארזת לנו כמו מתנה נפלאה לגופנו כתוסף היא נקראת גרסיניה קמבוג'יה!

התוסף המופלא הזה יודע, גם יודע לעשות את העבודה והוא עושה אותה היטב. כבר בעבר הרחוק ועד לימנו הפרי שימש ועדיין משמש כמרכיב בשלל מאכלים אסייתים מסורתיים ובתרופות עממיות לטיפול במעיים ובמערכת העיכול כולה - וכמו שנאמר: "מליארד סינים (רזים) לא טועים". 

אז מה יש בו בעצם בתוסף הזה -  מהו הרכיב שמצוי בו שמנצח בהרמוניה על "עבודת הקודש" שהוא עושה בגופנו וגורם לנו להיות רזים יותר?

ראשית קליפת הפרי מכילה חומרים המעכבים את הפיכת הפחמימות בגוף לשומנים ולכוסלטרול וזאת על ידי עיכוב אנזים בשם אנזים בשם ציטראט לייס שהוא בעצם זה שאחראי להפיכת עודף הפחמימות לשומנים ולכולסטרול בגוף.

שנית, קליפת הפרי מכילה בשיעור גבוה חומצה בשם חומצה הידרוקסיציטרית  (HCA) כאשר על פי מחקרים צריכתה של החומצה הזו גורמת בגופנו למספר תופעות רצויות:

האחת - החומצה מזרזת את קצב חילוף החומרים בגוף  - מה שמוכר לכולנו כ"מטבוליזם", 

השניה - החומצה מעודדת שריפת שומנים אף ללא כל קשר לפעילות גופנית,

השלישית - החומצה נמצאה כמדכאת תיאבון ולבסוף החומצה נמצאה כמעלה את ריכוז הסרטונין במוח. רמת הסרטונין במוחנו היא זו המשפיעה על מצב הרוח שלנו וגורמת לנו להיות שמחים יותר ועצובים פחות כך שהנטייה שלנו להיות שרויים במצבי דיכאון הולכת ופוחתת. איך זה משפיע על המשקל שלנו? ובכן זה לא סוד שאכילה לעיתים קרובות היא אכילה רגשית שמונעת ממצבי לחץ ודיכאון ולכן ככל שנהייה שמחים יותר נמצא את עצמנו פחות ופחות מחפשים את הפיתרון והתמיכה באוכל ובקלוריות עודפות - בעיקר קלוריות שמקורן בסוכרים מעובדים הרעילים לגוף.

 פסח הוא זמן מצויין לבדוק מקרוב את תוסף התזונה הטבעי גרסיניה קמבוג'יה - ו״לעבור את ארוחות החג בשלום״

חג שמח! 

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל