סובלים מערמונית מוגדלת? הכירו את הפתרון הטבעי - דקל ננסי!

סובלים מערמונית מוגדלת? הכירו את הפתרון הטבעי דקל ננסי

סובלים מערמונית מוגדלת? הכירו את הפתרון הטבעי דקל ננסי

כ 60% מהגברים מעל גיל 70 סובלים מהגדלה שפירה של הערמונית. הפתרונות הרפואיים רבים ולרוב כוללים תרופות הכרוכות בתופעות לוואי או ניתוח פולשני.

אם אתם סובלים מהבעיה, כדאי שתתחילו לשנן את השם הבא: דקל ננסי תמצית. על אף שמו מסתבר שיש לו יכולות כבירות.

כ 30% מאוכלוסיית הגברים מעל גיל 50 ומעל 60% מהגברים בני 70 ומעלה יסבלו מהגדלה שפירה של הערמונית. המצב המתסכל הזה מתרחש כאשר בלוטת הערמונית (הפרוסטטה) גדלה ומתרחבת לאזור השופכה, מה שעלול להצר את מעבר השתן ולגרום לסבל רב.

מי שסובל מהתופעה עשוי להיתקל במגוון תסמינים, ביניהם: קושי בתחילת ההשתנה, תחושה מתסכלת של חוסר התרוקנות מלאה, אי שליטה על טפטופים לאחר מתן שתן, מאמץ בעת הפעולה או תדירות גבוהה יחסית של השתנה, הכרוכה לעיתים גם ביקיצות מרובות במהלך הלילה. במצבים קיצוניים יתכנו גם דימומים או דלקות חוזרות בשלפוחית השתן.

תרופות או ניתוח הם טיפולים שכיחים שעלולים להיות כרוכים בתופעות לוואי שונות

התרופות הנפוצות ביותר לטיפול בתופעה שייכות לקבוצת תרופות מסוג חוסמי האלפא כגון אומניק או  טמסולין שנועדות לגרום להרפיית השרירים סביב השלפוחית וכך לשפר את זרימת השתן ולהקל על התסמינים.

והבעיה? תרופות אלה כרוכות במקרים רבים בתופעות לוואי שונות כגון: כאבי ראש, לחץ דם נמוך או סחרחורות בעת שינויי תנוחה.

חסרונן העיקרי נובע מכך שהן אינן מקטינות את גודל הערמונית הממשיכה לגדול וללחוץ על צינור השתן, וכך הן למעשה אינן מטפלות בשורש הבעיה.

פתרון נוסף, המומלץ במקרים קשים יותר הוא ניתוח לכריתת הערמונית, אך גם במקרה הזה לא מדובר באופציה אידאלית, כיוון שמדובר בטיפול פולשני, העלול לגרום לחוסר תפקוד מיני לנוכח פגיעה בלתי נמנעת בעצבים הנמצאים באזור במהלך הניתוח.

מה זה דקל ננסי - יעיל וטבעי

לפני שניגש להבין מהן תכונותיו הבולטות של הדקל הננסי הידוע כטיפול טבעי ויעיל, בואו ננסה להבין מה זה בדיוק. ובכן, מדובר בצמח ממשפחת הדקלים, הצומח לאורך החופים ברחבי אמריקה הצפונית והדרומית, אשר פירותיו הקטנים נמצאים בשימוש רפואי כבר שנים רבות. מחקרים מדעיים רבים אישרו את סגולותיו של הדקל הננסי.

לעניינינו – מסתבר שצמח זה מחזק את מערכת המין והשתן, מקל על זיהומים בדרכי השתן ובאופן ספציפי במצב של הגדלה שפירה של הערמונית, מסייע להפחית את התופעות השונות הקשורות בבעיה, ואף עשוי להשפיע לטובה על גודלה. יתרה מכך, אם תחפשו את הביטוי דקל ננסי ערמונית, תמצאו שהמצח גם נמצא יעיל כטיפול בדלקת לא חיידקית בערמונית אצל גברים צעירים.

לא לגברים בלבד

אגב, גם נשים הסובלות משיעור יתר הקשורה בתסמונת השחלות הפוליציסטיות (שבה רמות ההורמונים הגבריים גבוהות) או לחילופין גברים הסובלים מהקרחה גברית גנטית , יכולים למצוא מענה בשימוש בדקל ננסי לשיער.

 

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל