תמצית דקל ננסי לשיער - האם זה עובד?

נשירת שיער היא תופעה לרוב לא נעימה ואף מביכה, היכולה להופיע בכל גיל, אצל נשים וגברים גם יחד. עם זאת, היא נפוצה יותר אצל גברים וזאת משום שהיא נגרמת על ידי הטסטוסטרון - ההורמון הגברי. כשמתחילים לחוות נשירת שיער כרונית, אנשים רבים פונים לטיפולים יקרים המבטיחים להם הרים וגבעות, אך לא תמיד מצליחים לספק את התוצאות הרצויות, ואפילו להפך - עלולים להזיק לבריאות בטווח הרחוק. החדשות הטובות הן כי ישנם טיפוליים טבעיים וצמחי מרפא שונים, כדוגמת דקל ננסי לשיער, שיכולים להאט את נשירת השיער ולעודד אותו לצמוח מחדש. אבל מהי בדיוק תמצית דקל ננסי ולמי היא מתאימה?

מהו דקל ננסי?

דקל ננסי, המוכר גם בשם סו פלמטו, הוא צמח שפירותיו נראים כמו גרגרי יער קטנים. הוא ידוע בתור צמח מרפא כבר מאות שנים, מהימים בהם האינדיאנים הצפון אמריקאים היו משתמשים בו למטרות ריפוי אימפוטנציה ובעיות נוספות, ועד ימינו, בהם אנו משתמשים בו לעיתים קרובות לטיפול בערמונית מוגדלת או בבעיות כליות. אבל לצמח המופלא יש גם יתרונות רבים בטיפול בנשירת שיער: הוא מסייע לחסום את האנזים 5-אלפא רדוקטאז - האנזים שממיר את הטסטוסטרון ל- DHT. DHT הוא החומר שגורם, לעיתים קרובות, לנשירת השיער. עיכוב האנזים אם כך, יכול לחולל נפלאות לקצב איבוד השיער.

איך לצרוך דקל ננסי?

דקל ננסי מגיע במספר צורות - אפשר לאכול את פירות היער שלמים או לצרוך אותו כתוספת מזון: תמצית דקל ננסי, טבליות או כמוסות. אך האם זה באמת עובד? אמנם כיום אין עדיין מחקרים רבים בנושא יעילות תמצית דקל ננסי לטיפול בבעיות התקרחות,  אך בכל זאת, במעט המחקרים שכן נעשו, נמצא כי נטילת דקל ננסי אכן מורידה את רמות ה- DHT ומכך, עוזרת למניעת נשירת השיער והשהיית ההתקרחות. לדוגמה, במחקר קטן שנערך בשנת 2006, שישה מתוך עשרה משתתפים שלקחו דקל ננסי פעמיים ביום במשך מספר חודשים, דיווחו כי אכן היו תוצאות משמעותיות ונראות לעין. מסיבה זאת, אם הנכם סובלים מתחילתה של נשירת שיער כדאי בהחלט לשקול נטילת תוספת של דקל ננסי והכנסתה לתפריט היומי. לטיפול בשיטה זו אין תופעות לוואי חמורות או מסוכנות אך כמובן, כי לפני כל שימוש יש להתייעץ עם רופא או מומחה בתחום ולהתאים את הכמות והמינון לצרכים האישיים שלכם.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל