יתרונותיו הבריאותיים של קו אנזים Q10

קו אנזים Q10, הידוע גם בשם CoQ10 (ולעתים אף מקבל התייחסות כויטמין Q10), הוא תרכובת המסייעת לייצר אנרגיה בתאי הגוף. הגוף אמנם מייצר Q10 באופן טבעי, אבל הייצור שלו נוטה לרדת עם הגיל. למרבה המזל, ניתן לקבל Q10 על ידי אכילת מזונות מסוימים או על ידי נטילת תוספי מזון. ומכיוון שמחקרים רבים שנערכו בתחום גילו כי יש לו מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, חשוב שגם אתם תכירו אותו ותכניסו אותו לדיאטה היומית.

אז במה בעצם עוזר קו אנזים Q10

הוא עשוי לעזור בטיפול באי ספיקת לב

אי ספיקת לב היא לעתים קרובות תוצאה של מצבי לב אחרים, כגון מחלת עורקים כלילית או לחץ דם גבוה. תנאים אלה יכולים להוביל לעלייה בנזק חמצוני ולדלקת של הוורידים והעורקים. אי ספיקת לב מתרחשת כאשר בעיות אלה משפיעות על הלב עד כדי כך שהוא אינו מסוגל להתכווץ באופן קבוע, להירגע או לשאוב דם דרך הגוף. כדי להחמיר את המצב, לכמה טיפולים לאי ספיקת לב יש תופעות לוואי לא רצויות, כגון לחץ דם נמוך, בעוד שאחרים יכולים גם להפחית עוד יותר את רמת ה- Q10 בגוף. מחקרים הוכיחו כי מומלץ לוודא שלתוסף Q10 מינון מתאים, יכולה לעזור בשחזור רמות אופטימליות של ייצור אנרגיה, להפחית נזק חמצוני ולשפר את תפקוד הלב, וכל אלו יכולים לסייע בטיפול באי ספיקת לב.

הוא עשוי לעזור בפוריות

הפריון הנשי מאט עם הגיל עקב ירידה במספר ובאיכות הביציות הקיימות. Q10 עוזר לגוף לשמור על הביציות ולהגן עליהן מפני נזק חמצוני. הכנסת תוסף קו אנזים Q10 לדיאטה יכולה לעזור ואף עשויה לבטל את הירידה (הקשורה לגיל) בכמות ובטיב הביציות.  באופן דומה, גם הזרע הגברי רגיש להשפעות של נזק חמצוני אשר עלול לגרום לספירת זרע מופחתת, לאיכות זרע ירודה ולעקרות. החוקרים הגיעו למסקנה כי תוספת Q10 יכולה לשפר את איכות, פעילות, וריכוז הזרע, על ידי הגברת הגנת נוגדי החמצון.

הוא עשוי לעזור לשמור על העור שלכם צעיר

כאשר מניחים אותו  ישירות על העור,  Q10 יכול להפחית את נזקי השמש ולהגביר את ההגנה נוגדי חמצון. השלמת התזונה  עם CoQ10 עשויה גם לסייע בהפחתת הסיכון לסרטן העור.

הוא עשוי להפחית כאבי ראש

הוא עוזר נגד מיגרנות מכיוון שהוא מגביר את תפקוד המיטוכונדריה ומקין דלקות.

הוא טוב למוח שלכם

כמו פוספטידיל סרין, גם Q10 טוב למוח שלכם, אם כי בצורה שונה: הוא מגן על תאי המוח מפני נזק חמצוני ומקטין את פעולתם של חומרים מזיקים שיכולים להוביל למחלות מוח.

קו אנזים Q10 מחיר

יתרונותיו הרבים של Q10 הפכו את תוסף התזונה הזה לאחד מתוספי התזונה המוכרים בעולם, אך עם זאת, מחירו נשאר שווה לכל כיס. חשוב לציין כי כל הכתוב לעיל אינו בגדר המלצה על שימוש בתוסף וכי במידה ואתם חושבים שגם אתם זקוקים לו, יש להתייעץ עם רופא או דיאטן ולברר את כל הפרטים החשובים: Q10 מחיר, מינון, תאימות עם תרופות או ויטמינים אחרים וכו'. גם אם אתם בוחרים ללכת לכיוון של תוסף יוביקווינול, שהוא צורתו הפעילה של Q10, עדיין חשוב להתייעץ בכל הנוגע למינון, תאימות עם תרופות / ויטמינים / תוספי תזונה אחרים כגון אומגה 3, תמצית דקל ננסי, שמן דגים ושמן צ'יה, גרסיניה קמבוגי'ה ועוד.
© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל