פוספטידיל סרין לשיפור הזיכרון

שפרו את בריאות הזיכרון באופן טבעי

מהם המרכיבים הבסיסיים לחיים בריאים עבור המוח שלנו? הכל מתחיל עם יסודות מזון טהורים וחזקים, אבל לעיתים יש צורך לחזק אותם עם תוספי מזון טבעיים באיכות גבוהה, שיכולים לשפר את בריאות המוח ואת תפקודם של איברים רבים אחרים בגוף. פוספטידיל סרין הוא אחד מתוספי מזון אלו, והוא חיוני להגברת הזיכרון ולקידום יכולות ריכוז, למידה וחדות מנטלית.

פוספטידיל סרין מה זה?

פוספטידיל סרין הוא מרכיב הנמצא באופן טבעי בכל תאי הגוף שלנו, אך מרוכז בעיקר בתאי העצבים של המוח. הוא נחקר בהרחבה בשימוש אצל בני אדם, בעלי חיים ובתאים מתורבתים והוא יסוד המזון הטוב ביותר לזיכרון שלנו. פוספטידיל סרין מיוצר באופן טבעי על ידי הגוף והוא נמצא כמעט כל המזונות, אבל לרוב ברמות נמוכות מאוד. אחד המקורות העשירים ביותר של פוספטידיל סרין הוא מוח של פרה, אבל לא הרבה אנשים נוהגים לאכול מוח והחשש ממחלות הפכו את המאכל הזה למאכל לא מושך ואולי אפילו מסוכן. מקורות טובים נוספים הם סויה, איברים פנימיים, קטניות ודגים. כיום, גם אלו שאינם אוכלים מספיק ממאכלים אלו יכולים לצרוך פוספטידיל סרין לשיפור הזיכרון, שיפור בעיות של קשב וריכוז, שיפור מצבי חרדה ודיכאון ועוד, באמצעות תוסף מזון.

איך עוזר פוספטידיל סרין לשיפור הזיכרון

פוספטידיל סרין מווסת את הנזילות של קרום התא העצבי, שהיא קריטית ליכולת של תאי המוח לשלוח ולקבל תקשורת כימית. מחקרים שנעשו בנושא הוכיחו כי נטילת התוסף התגלתה כיעילה בשיפור הלמידה, הזיכרון והפונקציה הקוגניטיבית על ידי מתן אפשרות לתאי המוח לעכל את הגלוקוז ולשחרר/להתחבר עם נוירוטרנסמיטורים בצורה יעילה יותר. פוספטידיל סרין משפר את הקוהרנטיות ומשפר את יכולות הלימוד והזיכרון של שמות, פרצופים, מילים ומספרים, יותר מכל חומר מזין אחר. במחקרים שנערכו גם בקרב ילדים, התגלה כי הוא משפר את יכולת הריכוז ותשומת הלב, השליטה העצמית ואת הזיכרון לטווח הקצר. בנוסף, המוח שלנו משתמש ביותר מ- 20% מהאנרגיה הכוללת של הגוף שלנו. תאי המוח שלנו מסתמכים על המיטוכונדריה כדי לייצר יותר מ -90% מהאנרגיה שלהם. הפוספטידיל סרין חיוני עבור תפקוד המיטוכונדריה.

מה זה Q10

גם Q10 הוא מרכיב בגוף שעוזר לנו לשמור על ולשפר את הזיכרון. הוא עוזר לנו לייצר אנרגיה בתאים שלנו, וגם אותו הגוף מייצר באופן טבעי, אבל הייצור שלו נוטה לרדת עם הגיל. ל- Q10 יתרונות בריאות רבים בנוסף לשמירה על הזיכרון כמו הגנה על הגוף, שמירה על העור, עזרה בנושאי פוריות, עזרה בפעילות הגופנית ועוד, ולמרבה המזל, גם אותו ניתן לקחת כתוסף מזון, בדומה לנטילת פוספטידיל סרין לשיפור הזיכרון ויצירת אנרגיה. כמובן לפני שאתם מתחילים לקחת תוספי מזון חשוב לקרוא, להעמיק, ולהבין פוספטידיל סרין מה זה, Q10 מה זה, האם הם נכונים עבורכם ורק אחרי מחקר קטן, יש להתייעץ עם רופא או דיאטן ולוודא שהם אכן מתאימים לכם.
© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל