על פוספטידיל סרין ומצב הרוח שלנו

מיקוד. אנרגיה. זיכרון. מצב רוח. ארבעה דברים שכולנו היינו רוצים שיהיו לנו בכמות בלתי מוגבלת. האם קומפלקס פוספטידיל סרין יכול להיות הפתרון? חלק מהמחקרים שנעשו בנושא טוענים כי יש סיכוי. רובנו מוצאים מוטיבציה וזוכרים משימות פשוטות ללא כל בעיות בנערותינו. עם זאת, כאשר אנו מתמודדים עם תהליך ההזדקנות הבלתי נמנע, זה לא תמיד בא בקלות. אנחנו מתחילים לשכוח דברים קטנים. דעתנו מוסחת בקלות. הצעדים שלנו נהיים זריזים ונמרצים פחות. לא רק שהגוף שלנו מתבגר, גם המוח שלנו מתחיל בתהליך דומה. זה חלק מהחיים. למרבה הצער, אנחנו לא יכולים לעצור את המוח מהזדקנות מוחלטת. אבל אנחנו בהחלט יכולים להאט אותה באמצעות תוספי מזון כמו פוספטידיל סרין.

נוירו-פרוטקציה (תהליך שמגן על רקמת המוח) ותיקון בעיות במוח הן רק שתי תכונות מתוך התכונות הרבות שמאפיינות את התוסף פוספטידיל סרין, שנחשב לאחד מתוספי המוח הטבעיים הטובים ביותר למיקוד, תמיכה בזיכרון, וייצוב מצב הרוח. בנוסף, לשימוש בתוסף יש יתרונות הקשורים גם לבקרת קורטיזול ולירידה במשקל. אנשי מקצוע רבים בתחום הרפואה אפילו ממליצים להשתמש בו כטיפול טבעי למניעת אלצהיימר ומחלת פרקינסון. כמו כן, תשמחו לשמוע שלתוסף פוספטידיל סרין מחיר נוח לכל כיס כך שהדרך אל האושר קרובה מתמיד:

פוספטידיל סרין עוזר לשלוט ברמת הקורטיזול: הגוף שלנו מגיב ללחץ על ידי שחרור הורמון שנקרא קורטיזול מבלוטת יותרת הכליה. ההורמון נכנס במהירות אל זרם הדם ומאפשר לנו להתמודד טוב יותר עם גירויים חיצוניים: לחץ הדם והערנות מתגברים. ביצועים אופטימליים הופכים לעדיפות ראשונה, על חשבון תפקודי גוף ארוכי טווח. זהו מנגנון הישרדות ביולוגי ותגובה זמנית ללחצים חריפים. השימוש בתגובה זה הגיע לשיאו בימי קדם, כשיכולת עיבוד מהירה של הסיטואציה עשתה את ההבדל בין להיאכל או להינצל. למרות שזה נשמע כמו תגובה חיובית, רמות קורטיזול מוגזמות יכולות להיות מזיקות למדי לבריאות הכללית. אתם עלול להתמודד עם סכנות כגון הזדקנות מואצת, מערכת החיסון מוחלשת, עייפות והשמנת יתר. תוספי פוספטידיל סרין יכולים לחסום השפעות מזיקות מסוימות של רמות גבוהות של קורטיזול ממושך. על ידי הורדת וייצוב רמות הקורטיזול, התוסף יכול לעזור לווסת את חילוף החומרים, לשפר את היווצרות הזיכרון, לשפר את מצב הרוח, ולהקטין דלקות גוף.

בקרת קורטיזול היא בדיוק הסיבה שגם אנשים עם תסמונת התשישות הכרונית לוקחים פוספטידיל סרין. תסמונת זו גורמת לסובלים ממנה לחוסר יכולת להתמודד גם עם כמות קטנה של מתח. הם גם לא יכול להבחין בין סוגים שונים של מתח, ובין אם זה פיזי, ביולוגי, או רגשי, הגוף מגיב באותה צורה: לרוב עם התקף פאניקה, עלייה מופרזת במשקל או חרדה מוחלטת. זו הסיבה מדוע הבקרה על הקורטיזול חשובה כל כך. בנוסף לכל זה, התוסף (שניתן לקבל קצת פוספטידיל סרין במזון, אבל הכמויות לא מספקות ורצוי להעשיר את התפריט היומי עם תוסף) שימושי במיוחד במהלך פעילות גופנית ואתלטיקה. מספר נבדקים הראו שיפורים משמעותיים בסיבולת וכן במשימות פיזיות ומנטליות שלאחר האימון. החוקרים מצאו גם ירידה ניכרת בנזק בשרירים, כך שנטילת התוסף קורצת גם למפתחי הגוף ולשומרי המשקל שמבינכם.

**לפני שאתם מבררים על קומפלקס פוספטידיל סרין - מחיר, כמות ומינון, חשוב מאד לזכור שכשמתחילים לקחת תוסף תזונה חדש (לא משנה אם זה דקל ננסי, ויטמין B וכו') חייבים להתייעץ עם רופא או דיאטן מומחה ולוודא כי הוא מתאים לכם. זה נכון לעוד הרבה ויטמינים ותוספי תזונה, כמו דקל ננסי, Q10, אומגה 3 ועוד...**
© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל