פוספטידיל סרין, דקל ננסי ו- Q10 - תוספי התזונה שכדאי לכם להכיר

אתם אוכלים פירות וירקות, חושפים את עצמיכם לשמש בצורה מבוקרת ודואגים להימרח, ישנים מספיק שעות שינה, שותים הרבה, ובטוחים כי הענקתם לגוף שלכם כל מה שהוא צריך וכי אין צורך במקור משלים של ויטמינים ומינרלים. נכון? טעות. גם אם אתם מחזיקים בשגרת חיים בריאה ונכונה, יש סיכויים גבוהים מאד שאתם צריכים להשלים אותה עם תוספי תזונה שונים, כמו פוספטידיל סרין, תמצית דקל ננסי, Q10 ועוד. מדוע?

1. השפעת החקלאות

דלדול החומרים המזינים באדמה- טכניקות חקלאיות מודרניות משתמשות בדשנים שלמעשה מרוקנים את האדמה מהחומרים המזינים החיוניים שבה. החקלאות נשענת על כך שמרכיבים באדמה יקלטו כמויות נאותות של מינרלים, וכאשר תהליך זה מופרע, הצמח אינו מכיל מינרלים חיוניים ואינו יכול ליצור ויטמינים חיוניים. ואם הצמח לא צריך את זה, אתם לא תקבלו את זה מאכילתו. 

2. ספיגת החומרים בגוף

היכולת שלכם לספוג חומרים מזינים מהאוכל פוחתת עם הגיל. לכן, כמו שמתבגרים צריכים לקחת מולטי-ויטמינים שעוזרים ליצירת רקמות ועצמות בריאות, השלמה המזון עם תוספי תזונה הופכת ללא פחות חשובה לאוכלוסייה המבוגרת.. דקל ננסי למשל, ידוע כמזון בעל ערכים תזונתיים גבוהים מאד ויתרונות רבים כמו עצירת התקרחות, הגברת החשק המיני ועזרה בהפחתת הסיכויים לסרטן הערמונית. אגוזים עשירים בוויטמינים, ובאומגה 6 שנהדר לכולסטרול הטוב. אכילת פוספטידיל סרין (ניתן למצוא כמויות מספקות של פוספטידיל סרין במזון מצומצם מאד ובעיקר באיברים פנימיים), טובה למיקוד המנטלי ולשיפור הזיכרון. כמובן שאפשר פשוט לאכול יותר מכל אלו, אבל אז קיימת סכנה למאזן הקלורי. מכיוון שלקיחת פוספטידיל סרין צריכה להיות עם הבנה, חשוב לזכור שבבחירת קומפלקס פופסטידיל סרין מחיר, מינון, אמינות ואיכות הנם כולם שיקולים שצריך לקחת בחשבון.

3. ערך תזונתי של המזון

פעולות של תהליכי משלוח, עיבוד האוכל, אחסון המזון לטווח ארוך והוספת חומרים משמרים, מפחיתות את הערך התזונתי של המזון. לכן, אלא אם כן אתם אוכלים צמח טרי מאוד, אתם כנראה אוכלים זן שונה לחלוטין ממה שהיה בזמן שנקטף. בנוסף, תרכובות שנוספו למזון במהלך רבים מתהליכים אלה, כגון מונסודיום גלוטמט, סכרין, צבעי מאכל ומשפרי טעם, יגדילו את הצורך של הגוף בחומרים מזינים להתמודד עם נגזרות סינתטיות מזיקות אלו. צורך זה יש למלא בעזרת תוספי תזונה. 

4. אלמנטים חיצוניים

חומרי הדברה, קוטלי עשבים, וכימיקלים המצויים באספקת המזון המודרנית משולבים עם כימיקלים במים, זיהום סביבתי וזיהום אוויר מפחמן חד חמצני, עופרת וכספית. אלמנטים אלו מגדילים במידה רבה את הצורך שלנו בוויטמינים, מינרלים, וחומרים מזינים נוספים, כדי להילחם בהיווצרותם של רדיקלים חופשיים, ובהתקפות על חילוף החומרים ועל מערכת החיסון שלנו.

5. אימון גופני

מתאמנים באופן קבוע? חשוב להשלים את הכמות האדירה של החמצן ושל האנרגיה המבוזבזים עם תוספי מזון חיוניים לגוף, המתאימים לספורטאים. כמובן שלפני הוספת תוספי מזון כאלו או אחרים בין אם מדובר בוויטמין A, פוספטידיל סרין, אומגה 3 וכו', חשוב מאד להתייעץ עם רופא מוסמך או דיאטן, שיכולו לבדוק האם התוסף מתאים לכם, לפקח על המינון ולהזהיר מפני תופעות לוואי אפשריות, במידה ויש.
© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל