דקל ננסי, כורכום, אבץ ועוד - שומרים על בריאות הערמונית

לגרום לגברים לדבר על הרגשות שלהם הייתה משימה לא קלה עד לא מזמן, אבל כיום הזמנים משתנים. הודות לתרופות כמו ויאגרה וסוגים שונים של תוספי טסטוסטרון, נושאים שהיו בעבר פרטיים ועבור גברים בלבד, הפכו לנושאי שיחה לגיטימיים בשולחן ארוחת הערב, כמו גם בשיחות ברזייה במשרד. כך שהיום, לצד בעיות משותפת לנשים וגברים כמו בעיות לב, כלי דם ומוח, ניתן לדבר בפתיחות גם על נושאים רגישים, כמו מצב הערמונית ואיך הוא משפיע על הגברים בעולם כולו. וככל שגברים רבים יותר מדברים בגלוי על דאגותיהם הבריאותיות, כך הם נוטים לחפש באופן אקטיבי יותר התערבויות חיצוניות שיגרמו להם להרגיש טוב יותר, כמו למשל הכנסת תוסף של דקל ננסי, כורכום או אבץ לתפריט היומי.

דקל ננסי

בנוגע לדקל ננסי ערמונית היא אחד הנושאים הנפוצים יותר לדיון. בריאות הערמונית היא נושא חשוב ביותר וכדאי לדעת שניתן לטפל ולעזור לבעיות הקשורות לערמונית, באמצעות תוספי תזונה, ובמיוחד עם תוסף של דקל ננסי. הערמונית, האחראית על ייצור נוזל הזרע והפרשת נוזלי סיכה שעוזרים לו לנוע בזמן השפיכה, מתחילה להתפתח לפני הלידה ומורכבת מהורמונים זכריים הנקראים אנדרוגנים. היא גדלה במהירות במהלך ההתבגרות. האנדרוגן הראשי, טסטוסטרון, נוצר באשכים. האנזים 5-alpha reductas ממיר את הטסטוסטרון לדיהידרוטסטוסטרון- DHT, שהוא ההורמון העיקרי שמאותת לערמונית לגדול. בעוד שה-. DHT חשוב כי הוא משחק תפקיד בהתפתחותו של הגבר, הוא גם יוצר הרבה בעיות בריאותיות נפוצות אצל גברים, כמו אובדן ליבידו, ערמונית מוגדלת, ונשירת שיער. על ידי לקיחת תוסף דקל ננסי או תמצית של הצמח, אפשר לעכב את הייצור של ההורמון הזה, ולמנוע בעיות אלו.

כורכום

כורכום, צמח המרפא הנמצא בשימוש מזה אלפי שנים ברפואה ההודית המסורתית זכה למחקר מדעי רב בשנים האחרונות ולעדנה מחודשת. מדובר בתבלין צהוב שהמרכיב הפעיל העיקרי בו הוא כורכומין, נוגד חמצון רב עוצמה בעל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי סרטניות. אחת הדרכים הטובות ביותר לאסוף את היתרונות של הכורכום, היא פשוט להוסיף אותו לירקות מסוימים. חוקרים מצאו כי שילוב של כורכום עם ירקות מצליבים (כמו ברוקולי, כרובית, כרוב), לפת, קולרבי, ועוד יכול להפחית באופן משמעותי את הסיכון לסרטן הערמונית, כמו גם להפחית באופן משמעותי צמיחתם של גידולים.הכורכום עשוי להפחית את גודל הערמונית, להפחית סיכוי לסרטן הערמונית ולמנוע דלקות בערמונית. את הכורכום ניתן לצרוך גם כתוסף - כדורי כורכום או תמצית כורכום, ולהכניס לתפריט היומי.

חשוב לזכור כי לפני שמתחילים להיעזר בתוספי מזון או ויטמינים כמו כורכום, ויטמינים למיניהם, דקל ננסי ועוד, חובה להתייעץ עם מומחים בנושאי תזונה ותוספי מזון. חשוב לבדוק כי יש התאמה בין התוסף לבין הגוף, כי מרכיביו אינם מתנגשים עם תרופות אחרו שאתם נוטלים וכי באופן כללי, הוא עונה על הבעיה הספציפית שלכם ומותאם לכם אישית. זה כולל שימוש ב Q10, פוספטידיל סרין וכיו"ב.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל