דקל ננסי לשיער ודרכים נוספות למנוע התקרחות

אחוז גבוה מהגברים הישראלים סובל מבעיות של נשירת שיער והתקרחות מוקדמת, שלצערנו משפיעות גם על הביטחון העצמי ועל איכות החיים. ברגע שמתחילים להקריח, הרבה יותר קשה לגדל את השיער בחזרה, מאשר למנוע מזקיקי השיער להיעלם מלכתחילה. לכן, לפני שאתם חושבים על השתלות שיער או פתרונות רפואיים אחרים, כדאי לדעת שישנן מספר דרכים טבעיות, מהירות וזולות יותר לטפל בבעיה, ולהאט את קצב נשירת השיער. מהוספת דקל ננסי לתפריט היומי ועד תרגילי מדיטציה הנה מספר דרכים שיכולים לעזור לכם לשמור על קו השיער.

טיפים לשמירת קו השיער:

  1. מסאג' עם שמן חם - חממו מעט שמן חם (רצוי שמן קוקוס או שמן שקדים) ועסו לאט לאט לעסות את הקרקפת באמצעות קצות האצבעות. העיסוי מגביר את זרימת הדם אל זקיקי השיער ומשפר את כוחם של שורשי השיער ומצב הקרקפת.

  2. הוספת דקל ננסי לתפריט - דקל ננסי הוא אחד הצמחים הנפוצים ביותר לטיפול בנשירת ואובדן שיער: נטילת תמצית דקל ננסי יכולה לעזור בחסימת האנזים שהופך את הטסטוסטרון שבגוף שלנו ל- DHT, שהוא החומר שגורם לנשירת השיער. כך, הוספה של תמצית דקל ננסי במינון הנכון יכולה למנוע, או לדחות את ההתקרחות. בנוסף ליתרונותיו של דקל ננסי לשיער, הוא גם יכול לעזור בטיפול באימפוטנציה, בכליות, בפיתוח מסת השריר, ואפילו יכול לעזור במניעת סרטן הערמונית.

  3. תרגילי מדיטציה - חיי היום יום של כולנו הם עמוסים, לחוצים ומלחיצים. לחץ נחשב לעיתים קרובות לסיבה העיקריות לנשירת השיער ולכן כדאי להלחם קודם כל בו, וכך לעזור במניעת הנשירה. כדי לנטרל את ההשפעה המזיקה של הלחץ, נסו לכלול מדיטציה או יוגה, הידועות בכך שהן עוזרות להחזיר את ההורמונים לאיזון מושלם, בשגרת היום יום שלכם.

  4. מים - רבע מכל שערה ושערה מורכב ממים, ולכן כדי למנוע מהן להתייבש ולהבטיח צמיחה בריאה של השיער, מומלץ לשתות בין 4 ל-8 כוסות מים ביום.

  5. מיץ לימון - בשל תכולת גופרית גבוהה, מיץ בצל עוזר לטפל בנשירת שיער, לשפר את זרימת הדם לזקיקי השיער, להחיות את זקיקי השיער ולהפחית דלקות. הנוכחות של תכונות אנטי בקטריאליות במיץ הבצל עוזרת להרוג את החיידקים שגורמים לדלקת הקרקפת, שעלולה להוביל לאובדן שיער.

  6. תה ירוק -  מחייה את זקיקי השיער וממריץ את ייצור השיער.הוא גם משפר את חילוף החומרים בגוף, מה שבסופו של דבר מוביל לצמיחת שיער מוגברת. הרתיחו שני תיונים של תה ירוק בכוס מים, חכו עד שהן יתקררו, ושפשו אותן על השיער. המתינו כשעה לפני שטיפת השיער. כדי לקבל תוצאות יעילות, עשו זאת באופן קבוע במשך שבוע או יותר, על פי הצורך.
הטיפים האלה אמנם יכולים לעזור לכם במניעת נשירת שיער אך יש סיבה גם שצירוף המילים דקל ננסי ערמונית נהיה מאוד נפוץ. ישנם תוספי תזונה וויטמינים מגוונים שיכולים לעזור לכם בהרבה נושאים, כגון אומגה 3, יוביקווינול, Q10, שמן דגים, שמן צ'יה וגרסיניה קמבוג'יה.
© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל