תמצית דקל ננסי: מה צריך לדעת לפני שמתחילים

שימוש בתוסף דקל ננסי נועד לעזור לאנשים הסובלים בעיקר מהתקרחות, אימפוטנציה ובעיות בכליות, אך נמצא שהוא עוזר גם בטיפול בבעיות אחרות. עם זאת, לפני שמתחילים לקחת כמוסות או תמצית דקל ננסי, ובאופן כללי יותר, כל תוסף מזון או ויטמין, חשוב להבין באמת למה הוא נועד,  כמו גם מה הן, במידה וקיימות, תופעות הלוואי שלו והדרכים בהן הוא יכול להשפיע עלינו.

דקל ננסי תופעות לוואי - יש או אין?

דקל ננסי נמצא כבטוח יחסית. לא נמצאו כל סתירות או אינטראקציות כלשהן בנטילתו עם תרופות אחרות, ולמרות שהשפעותיו לטווח הרחוק לא נותחו עדיין, נראה שהן בטוחות כל עוד שומרים על מינון תקין. בנוסף, ניתן לערבב דקל ננסי עם צמחי מרפא אחרים.

דקל ננסי לנשים

למרות מה שכתוב לעיל, בעת השימוש בתוסף דקל ננסי, כמו בעת השימוש בכל תוסף מזון חדש, יכולות לצוץ תופעות לוואי שונות. אלו תופעות הלוואי השכיחות ביותר: אי נוחות במערכת העיכול, הגברת הדימום, שינויים הורמונליים, תגובות אלרגיות, ותופעות לוואי אחרות כגון כאבי ראש, כאבי שרירים, סחרחורת, עייפות ודיכאון.

דקל ננסי לגברים

השימוש בדקל ננסי נפוץ יותר אצל גברים, מכיוון שהוא עזר שמצאו קשר בין דקל ננסי ערמונית, וטסטוסטרון; בנוסף מצאו שצריכת תמצית דקל ננסי לשיער יכולה לעזור בבעית התקרחות וכן יש גם קשר לבעיות זקפה ועוד... לדקל ננסי אצל גברים יש יתרונות רבים ולכן אתם עלולים להיות מופתעים לטובה מכך שכמעט ואין תופעות לוואי הקשורות לטיפול עם תוסף זה. עם זאת, כאמור, יש להיות זהירים ומודעים לכל שינוי שחל בזמן השימוש. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר של דקל ננסי הן בעיות במערכת העיכול. אלו כוללות קלקולי קיבה, הקאות, עצירות או שלשולים. עם זאת, במחקרים רבים בנושא, תופעות לוואי אלו היו זהות בקבוצות שקיבלו דקל ננסי ובאלו שקיבלו את הפלסבו. תופעות לוואי נוספות יכולות קשורות לשינויים ברמת ההורמון המיני, לחשק מיני ירוד ולאי נוחות באשכים. תופעות לוואי אחרות המיוחסות לשימוש בדקל ננסי הן כאבי ראש וסחרחורת.

שנים של מחקר עדיין לא חשפו תופעות לוואי משמעותיות שנגרמו על ידי דקל ננסי, כך שהוספתו לתפריט היומי נראית כמו אופציה טובה עבור נשים וגברים כאחד. עם זאת, יש להתייעץ עם רופא או דיאטן מומחה לפני התחלת הטיפול, על מנת לבדוקת אם אכן תוסף זה נכון לכם ולהתאים את המינון המדויק.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל