תוספי תזונה לספורטאים - מהם שלושת התוספים החשובים ביותר?

כמות המחקרים ופעילויות השיווק שנעשו, ועדיין נעשות, בימינו על תוספי תזונה בכלל ועל תוספי תזונה לספורטאים בפרט היא פשוט אינסופית: מה לקחת, כמה לקחת, מי צריך מה, מהן ההשפעות הבריאותיות ומהן תופעות הלוואי- כל זה יכול להיות מאד מבלבל. במאמר זה נדבר רק על תוספי תזונה לספורטאים, אבל לפני שנתחיל, יש לזכור כי הכלל החשוב ביותר הוא להתייעץ עם מומחה בתחום לפני שאתם מתחילים לבלוע כדורים וכמובן - לא להתפשר על האיכות. שוק הוויטמינים ותוספי המזון רווי באינספור חברות ומוצרים, בעלי דרגת איכות שונה. הקפידו להכניס רק את הטוב ביותר לגוף שלכם. ואלו תוספי המזון שהכי כדאי לספק לגוף האתלט:

אומגה 3 

שמן דגים הוא כנראה תוסף המזון הנפוץ ביותר בשוק, ומסיבה טובה. לאומגה 3 יתרונות בריאותיים עצומים, הקשורים לתכונות האנטי דלקתיות שלה. חוץ מיתרונות שיכולים לעזור לכל מי שסובל מכולסטרול גבוה, דיכאון, חרדה, ADHD, סוכרת, פסוריאזיס ועוד, לאומגה שלוש יתרונות ברורים עבור ספורטאים: היא עזרה בצמיחת השרירים, שיפור הכוח והביצועים הפיזיים, הפחתת הנזק לשריר שנגרם עקב פעילות גופנית והשהיית כאבי השרירים, מאבק בהשפעות החיסוניות השליליות של אימון אינטנסיבי, חיזוק העצמות, שיפור תפקודי לב-ריאה, ושיפור התפקוד הקוגניטיבי. 

ויטמין B

אחראים על ייצור אנרגיה ומשמשים כמוליכים עצביים, כך שהם עוזרים לשפר את מצב הרוח שלנו. תהליך בניית ושיקום השריר (עיבוד חלבון) מדלדל את מלאי הוויטמין B בגוף, כך שאם אתם מרימים משקלים כבדים, או מזיקים לרקמת השריר באימונים שלכם, אתם צריכים לקחת תוספת של ויטמין B שתעזור לכם בתהליך השיקום (החיזוק). 

מגנזיום לספורטאים

מגנזיום לספורטאים הוא כמו אוויר לנשימה - חשוב, חיוני, וכזה שאי אפשר בלעדיו. הוא מרכיב חיוני במערכות הביולוגיות שלנו, היכן שסביר להניח שלרוב הספורטאים יש חוסר. מגנזיום הכרחי עבור כמעט כל תא בגוף, וחיוני ליותר מ- 300 תהליכים כימיים המשמרים את הבריאות והתפקוד הבסיסיים שלנו. המגנזיום חשוב לספורטאים משום שהוא מווסת את קצב הלב, מאפשר לשרירים להתכווץ ולהירגע כראוי, מפחית את לחץ הדם, והכרחי לייצור ATP (מקור האנרגיה העיקרי בתאים שלנו), שחייב להיות קשור ליון מגנזיום כדי להיות פעיל מבחינה ביולוגית. את המגנזיום הגוף לא יכול לייצר בעצמו, ולכן תוספת של מגנזיום לספורטאים היא הכרחית. 

רוצים לקרוא עוד על תוספי תזונה לספורטאים ולרכוש את המוצרים המובילים והטובים ביותר בשוק? היכנסו עכשיו לקטלוג תוספי התזונה לספורטאים של פיוריטן.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל