יוביקווינול: בעל ברית נגד הזדקנות

יוביקווינול הוא הצורה הפעילה של קו אנזים Q10. הוא מיוצר באופן טבעי בגופינו ומחקרים מראים כי יש לו פוטנציאל נוגד חמצון די חזק. הקו אנזים Q10, שהתגלה לראשונה בשנות ה50', ידוע בכך שהוא יכול לעזור בטיפול במחלות רבות הקשורות להזדקנות, בטיפול בבעיות לב, לחץ דם, חניכיים וטיפול בבריאות הפה, וניתן למצוא אותו במזון שאנו אוכלים ובעיקר במנות בשר ודגים, אם כי הוא נמצא בהם בכמויות נמוכות מאד. לכן, כדי להגביר את כמות היוביקווינול בגוף, רופאים רבים ממליצים על הוספת תוסף יוביקווינול לתפריט היומי. יוביקווינול ידוע כמועיל בטיפול במחלות נוירולוגיות, בתפקוד לקוי בכבד, במחלת כליות ובמחלות אחרות, אך כאמור, יש לו תפקיד חשוב בטיפול במצבים הקשורים להזדקנות.

יוביקווינול למה זה טוב?  

* מחלות לב

מחקים שנערכו בתחום כבר בשנות ה-70', הראו כי נטילת כמוסות יוביקווינול משפרת את בריאותם של חלק מהחולים הסובלים מבעיות לב.

* לחץ דם

מחקר קליני כפול מצא כי שימוש בתוסף מזון של יוביקווינול יכול לעזור להפחית באופן משמעותי את לחץ הדם אצל אנשים הסובלים מיתר לחץ דם, על ידי הקטנת הלחץ החמצוני ואיזון התגובה לאינסולין בחולים עם לחץ דם גבוה ידוע, המקבלים תרופות נוגדות לחץ דם קונבנציונליות (אנטי-יתר לחץ דם). אינסולין הוא הורמון ידוע לוויסות רמות הסוכר בדם, כשרמות אינסולין גבוהות, יחד עם לחץ דם גבוה, עלולות להעלות את הסיכון להתקף לב פי 20.

* ייצור רוק

יובש בפה הוא מצב שבו ייצור הרוק בפה מופחת במידה ניכרת. מלבד תחושת הצמא, יובש בפה עלול לגרום לחורים בשיניים, לבעיות בצריכת וטעימת מזון, לעורר מחלת חניכיים ולגרום לכאב בפה. עבור חלקינו, מצב זה יכול לשנות לרעה ובאופן עמוק, את איכות החיים. שכיחות התופעה של פה יבש עולה עם השנים וככל שאנחנו מזקנים, ונפוצה בעיקר אצל נשים בגיל המעבר, מה שמצביע על כך שהדבר אולי קשור לשינויים הורמונליים. במחקר שנערך בנושא, נמצא כי תוסף היוביקווינול היה מסוגל למצוא את דרכו אל בלוטות הרוק ולהגדיל את רמות הרוק בהן, בכך להעניק יכולת משופרת לייצור רוק.

* בריאות חניכיים

כמו יובש בפה, גם בעיות חניכיים הן גורם ידוע לאובדן איכות חיים ואף קיים חשש כי קשורות לרמות גבוהות יותר של בעיות לב. גם במחקר הקשור לתחום הזה נמצא כי אחרי נטילת תוספת יוביקווינול, נראתה ירידה בכמות החיידקים שנמצאים מתחת לחניכיים. נראה כי התוסף של הקו אנזים Q10 עזר למערכת החיסונית לחזק את הגוף וכל הוא יכל להדוף חיידקים אלו ביתר קלות.

תוסף יוביקווינול

האם יש לתוסף יוביקווינול מחיר? כלומר, אם הוא קיים בחופשיות בטבע, מדוע עלינו לקחת תוסף? ובכן, הקו אנזים Q10 אמנם קיים בטבע ובאוכל, אבל לא ברמות מספקות. הצורה הטובה ביותר לקבל מספיק ממנו, היא דרך תוסף יוביקווינול - צורתו הלא מחומצנת והאקטיבית של האנזים בגוף. כך הוא נספג בגוף, ובזרם הדם בצורה הטובה ביותר.

הזדקנות, מחלות לב, לחץ דם ובעיות בריאות הפה, עדיין דורשים מאיתנו לאכול בריא, לבצע פעילות גופנית, ולעבוד קשה על הורדת המתח. אף תוסף אחד בפני עצמו לא יכול לרפא את הבעיות הללו, אבל יוביקווינול  כול לעזור לגוף להתמלא במרץ ולאזן מפני נזקים. כמובן שלפני כל שימוש בתוסף יש להתייעץ עם רופא או דיאטן מומחה ולהבין האם יש לתוסף יוביקווינול תופעות לוואי, האם לתוסף יוביקווינול מחיר המתאים לכם, האם הוא מתאים לטיפול בבעיות שמפריעות לכם, ואם כן, מהו המינון הנכון.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל