יוביקווינול - המפתח לאנרגיה, אריכות ימים ולב בריא

הכירו את הצורה הפעילה של נוגד החמצון החזק קו-אנזים Q10 - יוביקווינול. קיו 10 שנמצא באופן טבעי בגוף, כמו גם במזונות טבעיים רבים. יוביקווינול אחראי על ייצור האנרגיה בכל תא של הגוף שלנו, הוא עוזר להמיר את האנרגיה מהשומנים והפחמימות לאנרגיית ATP - ה"דלק" של הגוף, והוא חיוני לתמיכה ברמות האנרגיה והבריאות שלנו. חושבים שיש לכם מספיק ממנו בגוף? נסו לענות על השאלות הבאות: האם אתם מרגישים עייפים לעיתים תכופות, סובלים ממיגרנות, כאבי שרירים, רמת כולסטרול גבוהה, בעיות בוויסות רמת הסוכר, ,מעל גיל 40, או נוטים לחלות בשפעת ובצינון? אם הנהנתם "כן" בעת קריאת שורה זו, קיים סיכוי כי חסר לכם יוביקווינול בגוף. יותר מכך, אם אתם נוטלים תרופות להורדת רמת הכולסטרול, ויסות לחץ הדם או תרופות טריציקליות נגד דיכאון, אבל לא נוטלים תוספי תזונה משלימים, רוב הסיכויים שאכן לגופכם יהיה מחסור ביוביקווינול.

חוסר ב- Q10 וביוביקווינול

לצערנו, ככל שאנו מתבגרים, קיים סיכוי גבוה יותר לחוסר ב CoQ10 -רמות היוביקווינול שלנו יורדות. אפשר להשיג מנות קטנות ממנו על ידי אכילת איברים פנימיים כמו כבד ולב, אבל מדובר בכמות מינימלית בלבד, ללא השפעה רבה. למרבה המזל, יש תוסף מזון של יוביקווינול סופרהרב שניתן לקחת כדי לפצות על חוסר זה. תוסף המזון מחקה את נוגדי החימצון המיוצרים באופן טבעי בגוף ועוזר לשמירה על רמה מספקת של יוביקווינול. תוסף יוביקווינול סופרהרב לא רק יגביר את הימצאות האנזים, אלא גם יעזור לטפל בסימפטומים כמו אלצהיימר, כולסטרול גבוה, תופעות לוואי של כימותרפיה ועוד. כמו כן, הוא ידוע כ"מתיחת הפנים הטבעית" - עוזר מאד למניעת הזדקנות העור (אנטי אייג'ינג).

יוביקווינול תופעות לוואי

כל מה שנכנס לגוף שלנו גורם לאפקט מסוים - מהקפאין שבקפה הבוקר עד לאספירין היומי, ואפילו הוויטמינים והמינרלים של הפירות והירקות. חלק מהשפעות אלו הן מינוריות, בעוד שאחרות מרחיקות לכת יותר, לכן טוב לדעת מה שהדברים שאנחנו מכניסים, יכולים לשנות בגוף שלנו. וזה חל גם על בעת נטילת תוספי מזון - חשוב לחקור כראוי ולהחליט אם הם מתאימים לצורכי הגוף. יוביקווינול הוא תוסף בריאות פופולרי מאוד בזכות ההשפעות החיוביות הרבות שלו והסיכונים האפסיים שהוא מציב -  אך אין זה אומר שהוא מתאים לכולם. לפני שימוש בכל תוסף מזון או ויטמין, יש להתייעץ בדיאטן, רופא, או מומחה בתחום.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל