הויטמינים של פיוריטן

ויטמינים הם חומרים אורגניים שממלאים חלק משמעותי בתפקוד התקין של מערכות הגוף. הגוף לא יכול לייצר את רובם לבדו וצריך לקבל אותם דרך המים, המזון ואור השמש. הויטמינים חיוניים לפעילות תקינה של מערכת הלב, המוח, השרירים והעצמות ומסייעים בתהליכי גדילה ומניעת מחלות. הם מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות כשלכל אחת מהן יש מאפיינים שונים. פיוריטן ישראל מציגה את הויטמינים החשובים וההבדלים העיקריים ביניהם.

מהם שני סוגי הויטמינים של פיוריטן?

מהם ויטמינים מסיסים בשומן?

מקורם של ויטמינים מסיסי שומן הוא במזון שומני. ניתן למצוא אותם בעיקר במזונות מן החי כמו בשר, חלב ודגים. בקבוצה הזו ניתן למצוא את ויטמין A, ויטמין D, ויטמין E וויטמין K. הם ממלאים תפקיד במערכות גוף חשובות: מערכת העיכול, המערכת החיסונית, מערכת הראייה והעור. צריך להקפיד ולא לצרוך אותם באופן מוגזם, משום שצריכה עודפת שלהם עלולה להזיק לגוף. תפריט מאוזן שמספק את צריכת הויטמינים המלאה, צריך לכלול מוצרי חלב עשירים בשומן כמו חמאה וגבינות, דגים, ומוצרי בשר כמו עוף ובשר בקר. ויטמינים מבית פיוריטן מומלצים להשלמת חוסרים בתזונה במיוחד במקרה של תזונה המבוססת על תפריט טבעוני.

מהם ויטמינים מסיסים במים?

ויטמינים מסיסים במים מגיעים ממזונות שמקורם בצומח. בקבוצה הזו ניתן למצוא ויטמינים מוכרים כמו ויטמין C, ויטמין B וחומצה פולית. המאפיין הבולט שלהם הוא שבשונה מויטמינים מסיסי שומן, הם נהרסים מאוד מהר ברגע שהם נחשפים לאור, לחום או לאוויר. הם ממלאים תפקידים חיוניים רבים בגוף ותורמים במיוחד לחיזוק המערכת החיסונית. הגוף מסלק אותם מהר דרך מערכת השתן ולכן צריך להקפיד ולצרוך אותם בכמויות מתאימות ובאופן שוטף. ניתן לצרוך אותם דרך פירות וירקות והם נמצאים גם בדגנים ובחלק ממוצרי החלב. כדי לשמור על הערך התזונתי שלהם, לא מומלץ לבשל אותם בבישול ארוך ולאכול לפחות את חלקם כשהם טריים. אם אתם מנהלים אורח חיים שמקשה על צריכה קבועה של פירות וירקות, מומלץ להשלים את החוסרים עם הויטמינים של פיוריטן.

לסיכום

שמירה על תזונה מאוזנת היא משימה לא פשוטה. צריך לוודא שהתפריט היומי יכיל שילוב של רכיבים שביחד יספקו לנו את כל הויטמינים הדרושים. במידה ויש קושי לשמור על תזונה בריאה, כדאי להימנע ממצב של חוסרים בויטמינים שונים ולהשלים אותם באמצעות תוספי תזונה. תוספי התזונה והויטמינים של פיוריטן מכילים ויטמינים שמבוססים על חומרים טבעיים. ניתן לצרוך אותם באמצעות טבליות, שמנים או חומצות. למידע ומוצרים נוספים, כגון Q10, אומגה 3, כורכום ועוד בקרו באתר של פיוריטנ'ס פרייד.
© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל