מולטי ויטמין לספורטאים – למה זה חשוב?

אם יש משהו שמומלץ לכל מי שעוסק בפעילות ספורטיבית אינטנסיבית מולטי ויטמין לספורטאים. פעילות גופנית קבועה יוצרת עומס על שרירי הגוף, כדי לתת להם תמיכה מלאה ולהמשיך ולשפר את הביצועים, חשוב להקפיד על צריכה מתאימה של תוספים לספורטאים על מנת להשלים את רכיבי המזון החיוניים.

מה זה מולטי ויטמין?

מולטי ויטמין הוא תוסף תזונה שמכיל ויטמינים ומינרלים בצורה מרוכזת שנספגת באופן מהיר בגוף. הוא משמש אנשים שצורכים תפריט לא מאוזן בגלל סיבות שונות – עבודה של שעות מרובות מול המחשב, שהייה באיזורים מרוחקים שחסרים בהם תוצרי מזון בסיסיים, צריכת מוצרי מזון צמחוניים או טבעוניים בלבד ועוד. בנוסף, צורכים אותו גם אנשים בגילאים מבוגרים וילדים שנמצאים בשלבי התפתחות שונים.

למה גם ספורטאים צורכים אותו?

אנשים שעוסקים בספורט באופן קבוע, בין אם באופן מקצועי ובין אם כתחביב, מפעילים לחץ גדול על מערכות הגוף. הדבר עלול לגרום למצב של חוסר בויטמינים, מה שמביא לתחושת עייפות שפוגעת בהישגים ומשפיעה על התחושה הכללית לאורך כל היום. מולטי ויטמין לספורטאים מכיל את הויטמינים הנחוצים בכמות המתאימה ומונע את ההיווצרות של הבעיה הזו. בנוסף לכך, תוספי תזונה לספורטאים מחזקים את המערכת החיסונית, מונעים דלקות, שומרים על הפעילות התקינה של המערכת ההורמונלית ומקלים על כאבים.

אילו תוספים לספורטאים מומלצים לצריכה?

ויטמין D

ויטמין D תורם לחיזוק העצמות ומערכת השלד. הוא נוצר בגוף כתוצאה מחשיפה לשמש ורוב האנשים סובלים מחוסר שלו, גם אלו שלא עושים פעילות גופנית.

אומגה 3

אומגה 3 מסייע באיזון הסוכר והשומנים בדם. הוא נמצא בעיקר בדגים, באגוזים, זרעי פשתן ובתרד. אומגה 3 לספורטאים הוא חיוני במיוחד משום שהוא מקל על כאבים שנוצרים כתוצאה מהפעילות הגופנית ונלחם בדלקות.

סידן

פעילות ספורטיבית אירובית כמו ריצה למרחקים ארוכים, עלולה לגרום לירידה בצפיפות העצם. השלמת הסידן דרך תוסף משלימה את החוסר הזה וגם תורמת לירידה במשקל. בין המזונות שמכילים רמות גבוהות של סידן ניתן למצוא את הטחינה, מוצרי חלב שונים, אגוזים וירקות ירוקים.

מגנזיום

המגנזיום הוא מינרל שמקל על התכווצויות שרירים לאחר פעילות גופנית מאומצת ומחזק את הפעילות המוחית. הוא נמצא במים שאנחנו שותים וגם בדגנים מלאים, בקטניות, באגוזים ובירקות בעלי עלים ירוקים.

למידע נוסף ותוספי תזונה נוספים כגון Q10, כורכום ואומגה 3 מוזמנים לבקר בקטלוג המוצרים באתר של פיוריטן ישראל

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל