מהם 6 היתרונות העיקריים של פוספטידיל סרין?

כולנו שמענו על הצורך בתוספת של קלציום לעצמות, חומצה פולית ללב, לוטאין לעיניים וכו'; אבל ישנו תוסף אחד שהינו חיוני למוח וזה פוספטידיל סרין.
מה שגורם לחוקרים ולמומחים לחשוב כך היא העובדה שהמוח שלנו מייצר אותו. כשמזדקנים גם הייצור שלו מאט, עד לרמות שמונעות מאיתנו לתפקד בכל היכולת המנטלית האופטימלית שלנו ובזה תוסף של קומפלקס פוספטידיל סרין יכול לעזור.
מחקרים בנושא החשיבות והתפקיד החיוני של פוספטידיל סרין בשיפור ולעתים אף בהפיכת היוצרות של נזק שנגרם כבר כתוצאה מהזדקנות או מחלה, הולכים ומתרחבים ככל שההבנה על חיוניותו במוח מתגברת. ולאט לאט נמצאים יותר ויותר יתרונות שניתן לציין.

מהם היתרונות העיקריים של פוספטידיל סרין:

  1. מחזק ותומך בפעילות המוח - מאחר והוא מרכיב חיוני לתאי מוח בריאים שמתפקדים באופן אופטימלי. הוא זה שעוטף את תאי המוח ובאמצעותו מועברים מסרים מתא לתא הן במוח והן בכל הגוף. ככל שהתקשורת בין התאים תהיה זורמת וחזקה, כל התפקוד משתפר ואתו יחד גם הזיכרון.

  2. עוזר בהתמקדות ובריכוז - חלק מפעילות הפוספטידיל סרין הוא לקדם וליעל את האימפולסים החשמליים שנעים בין תאי המוח. חיזוק התאים, כמו שציינו, יחד עם יעילות ההעברה מאפשרת התמקדות וריכוז ומדלל את מה שקוראים "ערפל מוחי". זה יכול לעזור גם בשיפור הלמידה.

  3. שמירה על תאי המוח - תוספת של קומפלקס פוספטידיל סרין עוזרת להילחם בהידרדרות הטבעית של תאי המוח בשל גיל או מחלה.

  4. עוזר להתמודד במצבי לחץ, דכאון וחרדה - הוא עוזר לגוף להתמודד עם הפרשת יתר של קורטיזול במצבים של לחץ, דכאון, וחרדה. יש שמכנים אותו "חסם הקורטיזול".

  5. עוזר בבעיות של קשב וריכוז - במקרים מסוימים, עקב היכולת שלו לעזור הן בהתמקדות ובריכוז והן בהפחתת הלחץ, מצאו שהוא מקל על ילדים וגם על מבוגרים הסובלים מבעיות של קשב וריכוז.

  6. מחזק ומגביר ביצועים אתלטיים, על פי במספר מחקרים שהתמקדו באנשים העוסקים בספורט.

איך לספק לגוף שלנו פוספטידיל סרין במזון?

המזונות העשירים יחסית בפוספטידיל סרין הם בראש ובראשונה מוח של פרה ואיברים פנימיים נוספים של עופות ובקר, פולי סויה, שעועית לבנה, דגי מקרל, הרינג, טונה, ועוד.
אך קשה מאד לאכול את הכמויות הנדרשות על מנת לספק לגוף את התגבורת לה הוא זקוק רק באמצעות פוספטידיל סרין במזון ולכן כדאי לשקול להשתמש בתוסף מתאים.
חשוב לבדוק ולבחון יחד עם רופא או איש המקצוע המתאים מהי התוספת המומלצת על מנת לחזק את התפקודים וליהנות מהיתרונות, ואז לבחון ולמצוא את המקום שבו תמצאו לתוסף פוספטידיל סרין מחיר אופטימלי לכמות הנדרשת עבורכם.

פוספטידיל סרין הוא תוסף אחד מיני רבים שיכולים לעזור לכם בשיפור החיים. נאמר שקו אנזים Q10 יכול לעזור לבעיות הקשורות למערכת הדם; שימוש בתמצית דקל ננסי לשיער נהיה נפוץ יותר ויותר; אנשים אקטיביים נעזרים באומגה 3 לספורטאים.


© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל