מולטי ויטמין לספורטאים - לא רק לפני אימונים

מולטי ויטמין לספורטאים עוזר בשמירה על הגוף מפני פציעות ודלקות במפרקים ותורם לשיפור הישגים. אנשים שעוסקים בספורט באופן קבוע, מודעים בדרך כלל לחשיבות של תזונה מאוזנת ולאתגרים שהיא מעמידה בפניהם: בין שלוש לשש ארוחות ביום בשעות קבועות, אוכל עשיר בסיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים, שומנים, חלבונים, סוכרים ופחמימות. כל אלו צריכים להיות חלק מהתפריט בכמויות משתנות בהתאם לרמת העיסוק הספורט. ספורטאים מקצוענים, כאלו שעוסקים בספורט מגיל צעיר ומתחרים בתחרויות ובטורנירים, מכירים את תחום התזונה בצורה מעמיקה, מאחר והם מלווים באנשי מקצוע כמו דיאטנים ומאמנים אישיים שמקפידים על בנייה של תוכנית מתאימה לכל מתאמן. ספורטאים חובבנים, אלו שמכון הכושר הוא הבית השני שלהם, מקפידים על תזונה תקינה בהתאם לרמת המודעות שלהם ולניסיון החיים.

שמירה על תזונה מאוזנת היא אתגר לא קל עבור כל מי שעוסק בספורט. לתכנן מה נאכל באופן קבוע, לעבוד במשרה מלאה ולעמוד בלחצים יומיומיים זה עניין לא פשוט בכלל. מולטי ויטמין לספורטאים מספק ויטמינים נחוצים בצורה מרוכזת ומקל על השלמת החוסרים. חלק מהוויטמינים מומלצים לצריכה באופן יומיומי וחלקם מומלצים לצריכה לפני האימון. נטילה של ויטמינים באופן קבוע מסייעת לגוף לפתח עתודות, משמשת כטיפול מונע ומעלה את רמת האנרגיה. (לפני כל החלטה על נטילה של ויטמין חדש, חשוב להתייעץ עם רופא ולקבל החלטה לגבי המידה המתאימה שבה כדאי לצרוך אותו). תוספי תזונה לספורטאים חיוניים שמומלצים לצריכה יומית הם: מגנזיום, ויטמין C, ויטמין D, אומגה 3, ברזל, קו אנזים Q10 וכורכום. כורכום ואומגה 3 שייכים לקבוצה של ויטמינים למפרקים - ויטמינים שעוזרים במניעת דלקות מפרקים ושומרים על הפעילות התקינה שלהם.

ויטמינים למפרקים חיוניים במיוחד לספורטאים משום שהם מורידים את הסיכויים לפציעות ודלקות כתוצאה מהאימונים האינטנסיביים. בנוסף לצריכה היומית הקבועה, לפני האימון כדאי לקחת ויטמינים שעוזרים להגיע לתוצאות טובות יותר מבלי לגרום לגוף נזק, כמו: ל-קרניטין שעוזר בתהליך פירוק השומנים בתא, גלוקוזמין שמסייע במניעת שחיקה של המפרקים ול-גלוטמין, חוצת אמינו נוגדת חימצון. בנוסף, חשוב לצרוך חלבונים לפני האימון, ובסיומו להחזיר לגוף את האנרגיה בהתאם לסוג הפעילות: ריצת מרתון, שיעור אירובי, הרמת משקולות או שיעור זומבה מקפיץ.

בקטלוג האתר של פיוריטנ'ס פרייד ישראל תוכלו למצוא ויטמינים לנשים, ויטמינים לספורטאים כמו מגנזיום ציטראט, אומגה 3 לספורטאים ועוד.

© 2020 כל הזכויות שמורות לאלון דב בע"מ, נציג פיוריטן פרייד'ס ישראל